Biżuteria do paznokci to szybki w aplikacji dodatek, który może łatwo odmienić oblicze całej stylizacji. Z czym najlepiej jest łączyć biżuterię do paznokci? Jak nakładać biżuterię na paznokcie? I jaką biżuterię do paznokci wybrać?

Biżuteria na paznokcie to szerokie pojęcie, pod którym mogą się kryć nie tylko metalowe ozdoby na paznokcie, lecz także kamyczki na paznokcie lub małe cyrkonie na paznokcie. Zadaniem biżuterii do paznokci jest wzbogacić stylizację w prosty i szybki sposób tak, aby jeszcze bardziej przyciągała uwagę. Jakie elementy biżuterii na paznokcie mamy do wyboru? Czy biżuteria na paznokciach zawsze wygląda dobrze?

Biżuteria na paznokcie: przegląd wzorów biżuterii na paznokcie

Biżuteria na paznokciach będzie się prezentować doskonale, pod warunkiem że nie przesadzimy z jej ilością i różnorodnością. Warto ozdobić wybrane paznokcie jednym elementem biżuteryjnym lub kilkoma drobnymi z podobnym motywem. Biżuteria na paznokcie może być w formie dekoracyjnych, wypukłych elementów ze wzorem, delikatnych ozdób lub drobnych cyrkonii i kamyczków na paznokcie. Biżuteria do paznokci najczęściej występuje w kolorze złotym lub srebrnym. Czasem biżuteria na paznokcie przełamana jest wyjątkowym elementem dekoracyjnym, na przykład eleganckim kamieniem. Biżuteria na paznokcie obejmuje również wszelkie drobne elementy, takie jak kamyczki na paznokcie i cyrkonie na paznokcie, które są bardzo szybkie w aplikacji. Kamyczki pięknie błyszczą bądź opalizują, przełamując nawet prostą stylizację i czyniąc ją wyjątkowo interesującą.

Jak aplikować biżuterię na paznokcie? Jak przytwierdzić biżuterię do paznokci?

Aplikacja biżuterii na paznokcie jest bardzo prosta. Wystarczy wybrany element dekoracyjny przytwierdzić przy pomocy specjalnego kleju do paznokci lub wtopić go w żel. Niektóre stylistki decydują się także na umieszczenie np. drobnych kamyczków do paznokci na warstwie koloru i pokrycie ich topem hybrydowym lub topem żelowym.

Dla kogo jest biżuteria do paznokci? Czy biżuteria na paznokcie pasuje do każdej stylizacji?

Biżuteria na paznokcie to elegancki dodatek, który jednak powinien być stosowany z umiarem: wyjątkiem są sytuacje, gdy zależy nam na spektakularnym efekcie. To właśnie wtedy możemy się zdecydować na przykład na pokrycie całego paznokcia drobnymi, połyskującymi kamyczkami. Biżuteria do paznokci doskonale wygląda w towarzystwie czerni – świetnie rozświetla jednolitą stylizację. O tym, jak malować paznokcie czarną hybrydą pisaliśmy w naszym artykule: Czarna hybryda - jak nosić czarne paznokcie? Jak dobrze pomalować paznokcie na czarno? 

Biżuteria na paznokcie – jak uchronić się przed odpadaniem biżuterii z paznokci?

Wadą biżuterii na paznokcie jest to, że szybko może odpaść. Kluczowe jest zatem prawidłowe przytwierdzenie biżuterii do paznokci. Warto także uważać, nosząc biżuterię na paznokciach, na zahaczanie paznokciami o ubrania. Decydując się na stylizację z biżuterią do paznokci warto mieć swój własny klej do paznokci, dzięki któremu w łatwy sposób będzie można w każdej chwili przytwierdzić element biżuterii, który przypadkowo odpadł od płytki paznokcia.