Wiele osób maluje paznokcie, ponieważ uważa, że bez ich pomalowania naturalna płytka wygląda po prostu źle. Czy istnieją jakieś sposoby, aby niepomalowane paznokcie również prezentowały się dobrze? Co zrobić, aby paznokcie dobrze wyglądały bez lakieru?

Niepomalowane paznokcie nie muszę być zaniedbane. Dla wielu osób kolor na paznokciach jest wyznacznikiem eleganckich paznokci, ale naturalna płytka, niepokryta kolorem także może prezentować się nienagannie. Chociaż jesteśmy zwolennikami lakieru na paznokciach, który zazwyczaj stanowi doskonałe wykończenie każdej stylizacji, rozumiemy, że niektórzy nie mogą malować paznokci na co dzień lub zwyczajnie nie chcą tego robić. Jak zatem sprawić, aby naturalne paznokcie wyglądały dobrze bez malowania?

Naturalnie piękne paznokcie – bez malowania!

Naturalna płytka paznokcia, jeśli jest słaba, może być bardziej podatna na uszkodzenia. Paznokcie mogą łamać się i rozdwajać, co zazwyczaj wygląda nieestetycznie i nie pozwala ich zapuścić. O tym, jak zapuścić naturalne paznokcie, pisaliśmy już w naszym artykule: Jak zapuścić paznokcie? Co zrobić, żeby paznokcie szybciej rosły? Aby paznokcie wyglądały naturalnie dobrze, należy postawić na ich wzmożoną pielęgnacją, o której pisaliśmy więcej w tekście: Bezpieczne paznokcie – jak dbać o płytkę paznokcia?  Kluczowa może się okazać zwłaszcza keratynowa odżywka RescueRxx.

Naturalnie piękne paznokcie – przepis na sukces

W pielęgnacji naturalnych paznokci ważne są odżywki i olejki. Jednak aby paznokcie wyglądały dobrze bez malowania, skórki powinny być pod kontrolą – bez nieestetycznego odstawania. Ponadto skórki powinny zostać precyzyjnie usunięte z naturalnej płytki paznokcia. Aby osiągnąć efekt ładnej, zadbanej płytki paznokcia bez narastających skórek, warto zastosować delikatny preparat, zwany potocznie zmiękczaczem do skórek, czyli Cuticle Away od CND. Wystarczy trzymać go na dłoniach zaledwie minutę – po zmyciu preparatu ciepłą wodą można już śmiało odsuwać skórki patyczkiem, delikatnymi ruchami.

Naturalnie piękne paznokcie – idealny kształt paznokcia. Jak dobrać kształt paznokci?

Naturalnie piękne paznokcie to również takie, które zostały precyzyjnie opiłowanie, a ich kształt pasuje do kształtu dłoni. Czasem krótkie paznokcie o danym kształcie pasują komuś bardziej, niż długie paznokcie inaczej opiłowane. Wybór kształtów jest naprawdę duży: paznokcie okrągłe, kwadratowe, migdałki, trumienki… Grunt to znaleźć swój kształt i swoją najlepszą długość. Posiadaczki większych dłoni czasem źle się czują w cienkich migdałkach, a posiadaczki dłoni szczupłych – w bardzo długich, kwadratowych paznokciach. Warto porozmawiać ze stylistką paznokci o tym, jaki kształt będzie dla nas najbardziej odpowiedni, biorąc pod uwagę proporcje dłoni.

Naturalnie piękne paznokcie bez malowania – lakier podkładowy

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą malować paznokci na konkretny kolor, ale pragną mieć estetycznie wygładzoną płytkę w naturalnym odcieniu, rewelacyjną opcją są lakiery podkładowe. W przypadku firmy CND doskonałym lakierem podkładowym jest RidgeFX, czyli mleczny, cielisty lakier wyrównujący naturalną płytkę paznokcia. Dzięki użyciu RidgeFX można szybko uzyskać efekt gładkiej, równej płytki paznokcia – bez „pofalowań” i bruzd.

Naturalnie piękne paznokcie bez malowania – żele do mycia oraz kremy do rąk

Używanie delikatnych kosmetyków pielęgnacyjnych jest bardzo ważne dla ogólnego wyglądu dłoni. Warto rozważyć stosowanie profesjonalnych kosmetyków do dłoni, które mogą poprawić ich wygląd i kondycję w łatwy sposób. Są to na przykład delikatnie myjące żele oraz balsamy z serii Scentsations CND. Dzięki ich stosowaniu skóra dłoni nie będzie przesuszona i podrażniona. Zostały stworzone z myślą o salonach stylizacji paznokci, jednak warto nabyć je również do domowego użytku – to pozwoli uzyskać efekt zadbanych dłoni i paznokci.