Jak zapuścić paznokcie? Co zrobić, żeby paznokcie szybciej rosły?

Wiele kobiet marzy o pięknych, naturalnie długich i mocnych paznokciach. Proces zapuszczania paznokci nie jest jednak wcale taki prosty – słabe, łamliwe paznokcie bardzo szybko mogą ulec uszkodzeniu, przez co proces zapuszczania paznokci zaczyna się od nowa. Jak zatem zapuścić swoje naturalne paznokcie, aby wyglądały pięknie i były naprawdę mocne?

Naturalnie długie i mocne paznokcie to dla wielu kobiet niestety tylko marzenie. Problem łamiących się paznokci, wyginających niczym kartka papieru lub rozdwajających się paznokci wcale nie jest rzadkością. Proces zapuszczania paznokci często jest także przerywany przez przypadkowe uszkodzenia – wystarczy, że zaledwie jeden paznokieć złamie się i cały trud zapuszczania paznokci idzie na marne. Oczywiście złamany paznokieć można przedłużyć żelem lub akrylem, jednak jeśli pragniemy mieć naturalnie długie paznokcie, to takie rozwiązanie może nas nie satysfakcjonować. Co zatem zrobić, żeby zapuścić paznokcie?

Zapuszczanie paznokci! Krok pierwszy

Na samym początku procesu zapuszczania naturalnych paznokci warto jest wyrównać wszystkie paznokcie pilnikiem, aby były tej samej długości.

Zapuszczanie paznokci! Krok drugi

Wyrównane, estetyczne paznokcie będą już gotowe do nałożenia odżywki do paznokci. Jaką odżywkę warto wybrać? Odżywka do paznokci powinna być bogata w substancje wzmacniające naturalne paznokcie. Doskonałe są odżywki do paznokci na bazie keratyny. Czym jest keratyna? Keratyna jest białkiem – budulcem naszych naturalnych paznokci. Odżywką do paznokci z keratyną jest na przykład RescueRxx od CND. RescueRxx ma w swoim składzie, poza keratyną, również olej jojoba i olej ze słodkich migdałów. Więcej na temat odżywki do paznokci z keratyną pisaliśmy w naszym artykule: Bezpieczne paznokcie – jak dbać o płytkę paznokcia? 

Zapuszczanie paznokci! Ponownie krok drugi – produkty uzupełniające!

Terapię keratynową odżywką do paznokci RescueRxx warto uzupełnić stosowaniem Cuticle Eraser – odżywki do skórek oraz płytki paznokcia z mieszanką wyselekcjonowanych kwasów AHA. Więcej informacji na temat odżywki Cuticle Eraser również znajduje się w artykule Bezpieczne paznokcie – jak dbać o płytkę paznokcia?. Zdecydowanie przydatny okaże się też olejek Solar Oil, o którym pisaliśmy ostatnio w tekście: Jak stosować olejek Solar Oil? Pielęgnacja skórek i paznokci pod kontrolą! 

Zapuszczanie paznokci! Krok trzeci

Trzecim krokiem zapuszczania paznokci, po zakończonym etapie pielęgnacji, który powinien trwać minimum miesiąc, może być już stylizacja – możemy zdecydować się na stylizację hybrydową, która dodatkowo utwardzi nasze paznokcie i ochroni je przed czynnikami zewnętrznymi na jakiś czas. Tutaj pozostaje kwestia dobrania odpowiedniego produktu hybrydowego do płytki. Dla osób, które obawiają się metody hybrydowej i ściągania stylizacji hybrydowej z naturalnie pięknych paznokci, idealnym produktem może się okazać hybryda premium Shellac Luxe. Na naszym blogu warto przeczytać artykuł o tym wyjątkowym produkcie: Shellac Luxe premium – dla kogo jest ten lakier hybrydowy? Osoby, którym zależy na jak najbardziej trwałej stylizacji i nie obawiają się dłuższego rozpuszczania stylizacji hybrydowej, dobrym lakierem hybrydowym może być Creative Play Gel, czyli hybryda z właściwościami żelu. Więcej informacji o tej serii można znaleźć w tekście: Hybryda żelowa Creative Play Gel – dlaczego warto mieć te lakiery hybrydowe w swoim salonie?

Zapuszczanie paznokci – o czym jeszcze warto pamiętać?

Warto pamiętać, aby o swoje naturalne paznokcie dbać przez cały czas, systematycznie. W przypadku podjęcia decyzji o nałożeniu stylizacji hybrydowej warto wybierać produkty dla profesjonalistów, które są delikatne dla naturalnej płytki paznokcia. Należy też stawiać na usługi wykonywane przez odpowiednio przeszkolonych fachowców.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies.

Jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).