Śpieszymy na ratunek zniszczonej płytce paznokcia!

Nasze Klientki kochają hybrydowe stylizacje. Kto nie kochałby trwałego, pięknego efektu na paznokciach, którym zachwycają się koleżanki wokół. Zdarza się, że Klientki przychodzą do nas z zapytaniem, czy bezpieczna hybryda, jaką jest Shellac wyleczy im zniszczoną płytkę paznokcia po produktach innych firm.

Kochane Klientki, niestety, ale nie tędy droga. Faktem jest, że Shellac jest bezpieczną hybrydą z tego względu, że posiada delikatny skład. Jednak nie możemy jej nakładać na zniszczoną płytkę paznokcia. Wiele Pań przychodzi do nas na ratunek, ponieważ ich płytka paznokcia zniszczona jest ciągłym matowieniem, piłowaniem, używaniem frezarki. Najchętniej chciałyby przykryć zniszczenia hybrydą… To nie jest jednak właściwe rozwiązanie.

Co w takim razie powinno się robić, jeśli płytka paznokcia jest zniszczona?

W pierwszej kolejności należy sprawdzić i ocenić stan naszych paznokci. Być może brakuje nam jakichś składników odżywczych, stąd nasza płytka paznokcia jest w kiepskim stanie. Następnie należy rozpocząć stosowanie odpowiednich produktów, które wzmocnią naszą płytkę paznokcia. Nie zapominaj o tym, aby na czas leczenia/pielęgnacji nie stosować żadnych, nawet najbardziej delikatnych lakierów. Słabej i zniszczonej płytce paznokcia na ratunek przychodzą produkty bogate w odżywcze składniki. CND ma dla nas kilka propozycji, które nawilżą i wzmocnią płytkę paznokcia. Oprócz rodzaju oraz jakości produktów ważna jest również jedna kwestia – systematyczność! Tylko systematyczne stosowanie poniższych produktów poprawni stan naszych paznokci.

Jakie produkty należy stosować, aby uratować płytkę paznokcia?

Pierwszym z produktów, od którego należy rozpocząć kurację wzmacniającą jest Solar Oil. Zamknięty w szklanej buteleczce olejek do skórek i paznokci wzmacnia i regeneruje. Produkt bogaty jest w olej ze słodkich migdałów oraz olej jojoba, które zmiękczają i odżywiają. Dodatkowo zawiera też witaminę E, która jest przeciwutleniaczem, mającym działanie neutralizujące wolne rodniki. Olejek należy pozostawić na skórkach i paznokciach, po czym wmasować. Nie należy myć rąk przez jakiś czas, więc najwygodniej będzie robić to na noc. Podkreślamy jednak, że aby kuracja była skuteczna, należy stosować Solar Oil przynajmniej raz dziennie. Więcej o fenomenie produktu Solar Oil pisaliśmy tutaj: https://ekertnails.pl/blog/news/stosowac-olejek-solar-oil-pielegnacja-skorek-paznokci-kontrola.   Kolejną bombą witaminową jest produkt RescueRxx. Zawiera keratynę, czyli podstawowe białko, budujące nasze paznokcie.  Dodatkowo w swoim składzie ma również olej jojoba oraz olej ze słodkich migdałów, które nawilżają i zmiękczają. Należy stosować go dwa razy dziennie przez okres około 4 tygodni. Po skończeniu kuracji płytka paznokcia powinna być wyraźnie wzmocniona – twardsza i bardziej odporna na ewentualne uszkodzenia. Trzecim produktem, który doskonale sprawdzi się w kuracji wzmacniającej płytkę paznokcia jest zamknięty w tubce Cuticle Eraser. Jest to krem do skórek i paznokci, który zawiera w sobie szereg składników, odpowiadających za pielęgnację. Zawiera mieszankę kwasów AHA, które w połączeniu z Witaminą B5 oraz Witaminą E, idealnie pielęgnują skórki oraz płytkę paznokcia. Składniki te powodują, że skóra wokół paznokci jest nawilżona, wzmocniona oraz sprężysta. Zawartość tubki kryje w sobie kolejne doskonałe składniki, jakimi są olej z moreli i olej ze słodkich migdałów, które odżywiają skórki. Ważnym składnikiem jest także gliceryna, która odpowiada za nawilżenie. Warto wspomnieć także, że produkt ten zawiera wyciąg z rumianku, który działa łagodząco i aloes, którego działanie jest kojące i nawilżające. Przypominamy, że tylko systematyczne stosowanie produktu przynosi rezultaty. Pamiętaj, aby stosować przynajmniej jedną kropelkę dziennie, a efekty zobaczysz bardzo szybko.

 

Czy po zakończonej pielęgnacji mogę już stosować hybrydę?

Oczywiście. Piękna, gładka, nawilżona płytka paznokcia jest gotowa na przyjęcie hybrydy o delikatnym składzie, a mianowicie Shellac. Nie będą towarzyszyć Ci już zniszczone paznokcie, ponieważ przy zdejmowaniu tejże hybrydy nie piłujemy płytki paznokcia oraz nie potrzebujemy jej matowieć. Po zdjęciu hybrydy nadal będziesz cieszyć się paznokciami, które będą w dobre kondycji. Aby dowiedzieć się, jak nakładać hybrydę Shellac, zapoznaj się z naszym filmikiem instruktażowym: https://ekertnails.pl/blog/news/jak-nakladac-hybryde-shellac.   Raz jeszcze powtarzamy – bądź systematyczna, a Twoje paznokcie będą lśnić blaskiem.

Komentarze (0)

Produkt dodany do ulubionych

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies.

Jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).